بنابراین گزارش، کارشناسان نظامی اسرائیل به این نکته اشاره کردند که کشتی های در مالکیت برادران عوفر در هنگام پهلو گیری در بنادر ایران، حامل بالگردهایی از نوع بلک هوک نیز بوده اند که این بالگردها در پوشش هایی، مخفی شده بودند.روزنامه انگلیسی ساندی تایمز نوشت که کشتی های اسرائیلی که در بنادر ایران پهلو گرفته اند حامل نیروهای ویژه جاسوسی بوده اند.


به گزارش عصرایران، این روزنامه اضافه می کند: منابع آگاه در وزارت دفاع اسرائیل گفته اند که کشتی های ترابری وابسته به شرکت کشتیرانی اسرائیلی ومتهم به نادیده گرفتن ممنوعیت تعاملات با ایران، حامل نیروهای ویژه اسرائیلی بودند.

بنابراین گزارش، کارشناسان نظامی اسرائیل به این نکته اشاره کردند که کشتی های در مالکیت برادران عوفر در هنگام پهلو گیری در بنادر ایران، حامل بالگردهایی از نوع بلک هوک نیز بوده اند که این بالگردها در پوشش هایی، مخفی شده بودند.

این پوشش ها به طور اختصاصی برای نیروهای ویژه با هدف انجام عملیات های شناسایی سری علیه تاسیسات هسته ای ایران تهیه شده بود.

این روزنامه انگلیسی اضافه می کند: برنامه استفاده از کشتی های غول پیکر حمل و نقل کالا برای حمل بالگرد و جاسوسان اسرائیلی باعث شد تا آنها بدون برانگیختن هیچ شک و تردیدی وارد سواحل ایران شوند.

"عوزی ماحنائیمی" خبرنگار روزنامه سندای تایمز در تل آویو هم در این باره به نقل از منابع نظامی می گوید: کمک کشتی های برادران عوفر به نیروهای اسرائیلی برای ورود به آب های ایران تایید شده است. 

براساس گزارش سازمان دریانوردی (اکواسیس) در 10 سال گذشته 13 کشتی تحت مالکیت شرکت برادران عوفر در بنادر ایران پهلوگیری کرده اند.

پیش از این، گزارش های اسرائیلی درباره ارتباط شرکت برادران عوفر با ایران همراه با دریافت مجوز از کابینه اسرائیل، تردید و شک هایی را ایجاد کرده بود.

این شرکت اسرائیلی چندی پیش به اتهام همکاری با ایران ، تحت تحریم یکجانبه آمریکا قرار گرفت.

با این حال تل آویو تاکید کرده است که دراین روند دخالتی ندارد و این موضوع به شرکت برادران عوفر و آمریکا مربوط می شود.

اما همراه با مرگ سامی عوفر یکی از مالکان شرکت کشتیرانی برادران عوفر در هفته گذشته، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت که عوفر را مورد تقدیرقرار می دهد و او را شخصی می داند که تا نخاع اسرائیلی بود.تاريخ : شنبه ٢۱ خرداد ۱۳٩٠ | ۳:۱۱ ‎ق.ظ | نویسنده : حسام ساعد | نظرات ()
  • آنکولوژی
  • قالب بلاگ اسکای