اگر کسی از جلسه کابینه اسراییل خارج شود و با انجام مصاحبه اعلام کند که اسراییل این توانایی را دارد یا ندارد باید او را به جرم نقض امنیت ملی محاکمه کرد ... شاید بهتر این باشد که داگان دهان خود را ببندد .اظهارات اخیر مئیر داگان سابق موساد درباره احمقانه بودن حمله به ایران و نیز اظهارات وی درباره ادعای پهلو گیری کشتی های شرکت اسراییلی در بنادر ایران وزرای کابینه نتانیاهو را به شدت عصبانی کرده است.


به گزارش عصر ایران روزنامه اسراییلی یدیوت آحارونوت در گزارشی با عنون " وزرای کابینه اسراییل : داگان باید خفه شود " به نقل از یوزی لاندو وزیر زیر ساخت های اسراییل می نویسد :‌ اظهارات داگان بر خلاف مصالح اسراییل و در زمانی است که دولت اسراییل در پی افزایش فشارها علیه رژیم تهران است ".

" دانیل هرشکویتز" وزیر علوم و تکنولوژی اسراییل نیز خواستار محاکمه داگان به اتهام نقض امنیت ملی اسراییل شد و گفت :‌" اگر این اظهارات امنیت ملی اسراییل را هدف قرار دهد باید همان کارهایی را که در محافظت از امنیت ملی مان انجام می دهیم در قبال حرف های داگان نیز انجام دهیم".

وی افزود :‌"‌اگر کسی از جلسه کابینه اسراییل خارج شود و با انجام مصاحبه اعلام کند که اسراییل این توانایی را دارد یا ندارد باید او را به جرم نقض امنیت ملی محاکمه کرد ... اظهارات داگان به مردمی که در پشت او ایستاده اند ضربه می زند شاید بهتر این باشد که داگان دهان خود را ببندد ".

وزیر اقتصاد کابینه اسراییل نیز با محکرم کردن اظهارات داگان درباره حمله به ایران ، اظهارات او درباره روند صلح خاورمیانه و تشکیل کشور مستقل فلسطینی را محکوم کرد.

گفتنی است که مئیر داگان اخیرا در اظهاراتی طرح حمله اسراییل به ایران را خطرناک و احمقانه خوانده بود.

وی همزمان در چهارشنبه هفته گذشته در واکنش به طرح  ادعاهایی درباره پهلو گیری کشتی های یک شرکت اسراییلی در بنادر ایران گفته بود که این کار هیچ ممنوعیت و محدودیتی در قوانین اسراییل ندارد.

 تاريخ : شنبه ٢۱ خرداد ۱۳٩٠ | ۳:۱٤ ‎ق.ظ | نویسنده : حسام ساعد | نظرات ()
  • آنکولوژی
  • قالب بلاگ اسکای