نتایج تحقیقاتی که در انگلیس بر روی اتصال به اینترنت از طریق نرم افزارهای جانبی تلفنهای همراه هوشمند انجام شد نشان می دهد که 65 درصد از کاربران این برنامه های جانبی موبایل "آی- فن" دارند. 
 


به گزارش راسخون به نقل از مهر، سازمان GSMA در همکاری با موسسه تحقیقاتی comScore و اپراتورهای تلفنهای موبایل با انتشار گزارشی با عنوان "موبایل مدیا متریک" نشان داد که 11 درصد از کاربران انگلیسی که برای اتصال به اینترنت از تلفنهای همراه هوشمند استفاده می کنند از طریق برنامه های جانبی برپایه سیستم عامل سیمبیان به شبکه دسترسی دارند.

31 درصد از این کاربران از برنامه های جانبی سیستم "آندروئید" و 3 درصد از آنها نیز در مجموع از سایر سکوها شامل "بلک بری"، "ویندوز موبایل/فن" و webOS استفاده می کنند.

این در حالی است که 65 درصد از کاربران اینترنت موبایل دسترسی به شبکه را از طریق برنامه های جانبی مبتنی بر سیستم عامل "آی- فن" انجام می دهند.

این اطلاعات برپایه بررسی برنامه های جانبی هستند که استفاده از اینترنت را میسر می کنند و بنابراین شامل بازیهای ویدئویی بارگذاری شده نمی شوند.

همچنین اطلاعات جمع آوری شده توسط موسسه "موبی لنز" که در ماه آوریل درباره رقم بازار سیستم عاملهای موبایل در انگلیس انجام شد نشان داد که 27.6 از کاربران از سیستم عامل "آی- فن"، 24.7 درصد از سیستم "آندروئید"، 23.6 درصد از سیستم "سیمبیان"، 18.1 درصد از سیستم عامل "بلک بری" و 3.8 درصد از ویندوز موبایل و ویندوز فن 7 استفاده می کنند.

با مقایسه این دو اطلاعات می توان دریافت که کاربران انگلیسی "آی- فن" برای اتصال به اینترنت بیشترین علاقه را به استفاده از برنامه های جانبی نشان می دهند.

براساس گزارش نانوپرس، نتایج این بررسیها حاکی از آن است که در انگلیس حدود 8.8 میلیون مالک تلفنهای همراه هوشمند وجود دارند که از برنامه های جانبی اتصال به وب استفاده می کنند که از این تعداد 5.7 میلیون کاربر "آی- فن" و 2.7 میلیون کاربر تلفنهای همراه برپایه آندروئید هستند و تنها 119 هزار کاربر از تلفنهای همراه سکوی سیمبیان استفاده می کنند.تاريخ : پنجشنبه ٩ تیر ۱۳٩٠ | ٢:٢٠ ‎ب.ظ | نویسنده : حسام ساعد | نظرات ()
  • آنکولوژی
  • قالب بلاگ اسکای