در صورتی که مشترکین استفاده از وسایل پرمصرف چون لباسشویی و ظرفشویی و ... را به ساعت 22 به بعد موکول کنند با تخفیف 15 تومانی به ازای مصرف هر کیلووات مواجه خواهندشد.


 براساس اظهارات معاون هماهنگی نظارت برخدمات مشترکین شرکت توانیر، با نصب کنتورهای سه زمانه و استفاده از وسایل پرمصرف در ساعات کم باری می توان قیمت در قبوض برق را کاهش داد.

به گفته محمد جواد شریفی، سه زمان برای محاسبه میزان مصرف برق درنظرگرفته شده که در شش ماهه اول سال از ساعت 6صبح تاساعت 18 ساعت میان باری،18تا 22 ساعت پرباری و 22تا 6صبح کم باری محسوب می شود.

تاکید دارد:در صورت آنکه مشترکین استفاده از وسایل پرمصرف چون لباسشویی و ظرفشویی و ... را به ساعت 22 به بعد موکول کنند با تخفیف 15 تومانی به ازای مصرف هر کیلووات مواجه خواهندشد.

 

شریفی همچنین تاکید کرد:مشترکینی که حجم بیشتر مصرف برقشان در ساعات اوج مصرف باشد با 20 تومان جریمه مواجه خواهند شد.

به گفته او، این مبلغ اضافه بر میزان مصرف ماهانه مشترک است. بدین معنی که اگر به طور مثال مشترکی 200 کیلووات در یک ماه مصرف کرده باشد 100 کیلووات از مصرف وی در ردیف اول جدول پلکانی و 100 کیلووات دیگر در ردیف دوم جدول پلکانی محاسبه می شود که جمعا هزینه مصرف یکماه این مشترک 6هزار و 500 تومان خواهد بود.

براساس اظهارات وی مشترک این میزان را به طور ثابت پرداخت خواهد کرد اما در عین حال اگر بیشتر مصرف مربوط به ساعات کم باری باشد از تخفیف و اگر مربوط به زمان پرباری باشد با جریمه مازاد مواجه خواهند شد.

این در حالی است که این قانون در کنتورهای قدیمی ویا همان کنتورهای یک زمانه لحاظ نمی شود چرا که امکان محاسبه مدت زمان مصرف کم باری و پرباری وجود ندارد اما در کنتورهای جدید با تعیین میزان مصرف در ساعات شبانه روز این قانون اعمال شده است.

به گفته معاون هماهنگی نظارت برخدمات مشترکین شرکت توانیر، در حال حاضر حدود 7 میلیون کنتور سه زمانه در کشور نصب شده و قیمت برق این مشترکین براساس توضیحات داده شده محاسبه می شود
 تاريخ : شنبه ۱۸ تیر ۱۳٩٠ | ٩:٥٩ ‎ق.ظ | نویسنده : حسام ساعد | نظرات ()
  • آنکولوژی
  • قالب بلاگ اسکای