اخیرا" مشاهده شده که نامه های الکترونیکی با عنوان [ No Subject ] از طرف آدرس هایی که صاحبان آنها شناخته شده است برای افراد گوناگون ارسال می شود و در این گونه ایمیل ها فقط یک لینک از یک وب سایت درج شده است.
موضوع جالب توجه اینکه وقتی با فرستنده آن ایمیل تماس گرفته می شود فرستنده این گونه ایمیل ها با تعجب اظهار می دارند که این ایمیل ها از طرف ایشان ارسال نگردیده است!
با توجه به اینکه منشاء این گونه ایمیل ها ناشناخته است، به همه کاربران اینترنت توصیه می شود که از کلیک بر روی لینک هایی که در این ایمیل ها وجود دارد جدا" خودداری کنند چون ممکن است صفحات وب مذکور، منبع ویروس و تروجان بوده و با اجرای برنامه ایی کامپیوتر کاربر را آلوده نمایند. ضمنا یادآور می شود که گروه سها از ابتدای تشکیل خود تا کنون هیچ ایمیلی که فقط شامل لینک باشد برای اعضا خود ارسال نکرده است. نمونه دیگر این گونه ایمیلها از طرف سایتی خارجی ارسال می شود که در آن تبلیغ دوست یابی می کند و با کمال تعجب با عضو شدن شما در آن سایت، بدون اطلاع شما ایمیل هایی را از طرف شما، به صورت دعوت نامه برای تمام دوستان شما ارسال می کند و جالب اینکه این سایت خود منبع تروجان است.

فرصت را غنیمت شمرده مجددا" خاطر نشان می کند که بسیاری از تبلیغات کاذب نظیر اینکه ایمیل شما برنده شده است، یا این ایمیل شانس است و اگر آن را فوروارد نکنید باعث بدبختی شما می شود، یا فلان فردی در فلان کشور وارٍث میلیونها دلار پول شده و از شما کمک می خواهد، یا مثلا رای گیری برای فلان موضوع ،یا آلوده بودن فلان ماده غذایی با مارک فلان، یا مثلا فوروارد کردن این ایمیل باعث واریز پول به حساب فلان موسسه خیریه می شود، و ... موضوعاتی از این دست، تبلیغاتی کاذب است که در اینترنت به همراه لینک هایی ناشناخته ارسال می شود و متاسفانه با سوء استفاده از احساسات پاک بسیاری از کاربران ، آنها را وادار به تکثیر این گونه ایمیل های نادرست می نمایند.تاريخ : یکشنبه ٩ امرداد ۱۳٩٠ | ۱:۳۸ ‎ق.ظ | نویسنده : حسام ساعد | نظرات ()
  • آنکولوژی
  • قالب بلاگ اسکای