اظهارات جنجالی محمد مایلی کهن در رابطه با بحث تبانی در فینال جام حذفی که مشخصا باشگاه استقلال و امیر قلعه نویی را نشانه رفته بود، واکنش تند استقلالی ها را به همراه داشت.


مایلی کهن در اظهاراتش به صراحت از تیمی اسم نبرده بود اما کدهایی که وی داده بود، کاملا با مشخصات فینال جام حذفی دو فصل قبل مطابقت داشت تا عملا باشگاه استقلال به عنوان یک طرف تبانی در نوک انتقاد قرار بگیرد.
سایت باشگاه استقلال در واکنش به اظهارات مایلی کهن جوابیه تند و تیزی را بر روی سایت باشگاه گذاشت. در این بیانیه آمده است: در پی صحبتهای اخیر محمد مایلی کهن مدیر محترم فنی تیم فوتبال پیروزی در مورد بحث تبانی در فینال جام حذفی شائبه هایی ایجاد شد که در این رابطه نظر محمد سررشته داری مدیر روابط عمومی باشگاه استقلال را جویا شدیم.
جناب آقای مایلی کهن در این ماه مبارک تهمت هایی را متوجه افرادی خاص کرده که قطعا مسئولین فدراسیون این موضوع را پیگیری و شکایت خواهند کرد. اما ما می خواهیم به ایشان بگوییم آقای مایلی کهن شما ظاهرا هم قاضی و هم وکیل هستید که دیگران را با این طرز فکر متهم می کنید.
اما مهم ترین قسمت ماجرا جایی است که پای باشگاه پرسپولیس هم به ماجرا باز می شود تا استقلالی هم ادعا کنند قهرمانی فصل قبل پرسپولیس در جام حذفی، با تبانی بوده است.
در شبهه برانگیزترین بخش بیانیه آمده است: پس اگر بخواهید با این روش به مسائل نگاه کنید در فینال جام حذفی سال قبل مهرداد اولادی دوبار از دو قدمی دروازه توپ را به هوا فرستاد تا جائیکه هواداران ملوان هم به شدت عصبانی شده بودند و اتفاقا امسال هم اولادی به تیم پیروزی آمد. پس حالا آیا ما هم باید بگوییم اولادی خریداری شده بود یا وعده و وعید گرفته بود؟
البته استقلالی ها برای اینکه درگیر شکایت و شکایت کشی نشوند، بعد از اینکه این بحث را به پیش کشیده اند، تلویحا اعلام کرده اند که قصد اتهام زنی ندارند و تنها می خواهند ثابت کنند که اتفاقات فوتبالی را نباید با نگاه تبانی دید.
زمانی که مایلی کهن بی خود و بی دلیل و تنها به خاطر اختلافات گذشته با امیر قلعه نویی این بحث را به میان کشید، مشخص بود که تبعات منفی زیادی را در پی خواهد داشت.
به عبارتی وقتی بر پایه این صحبت ها، قهرمانی دو تیم استقلال و پرسپولیس در جام حذفی با تبانی صورت گرفته باشد ، یعنی اینکه سایر نتایج به دست آمده در فوتبال نیز بر مبنای ارتباطات پشت پرده صورت گرفته و کالچوپولی در فوتبال ایران نیز رسوخ کرده استتاريخ : چهارشنبه ۱٩ امرداد ۱۳٩٠ | ۱:۳۳ ‎ق.ظ | نویسنده : حسام ساعد | نظرات ()
  • آنکولوژی
  • قالب بلاگ اسکای