بنابر اعلام ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت،شهریور ماه امسال سهمیه و قیمت بنزین خودروهای شخصی هیچ گونه تغییری نسبت به مردادماه نکرده است به طوری که برای سومین ماه فصل تابستان 60 لیتر بنزین با قیمت نیمه یارانه ای 400 تومانی برای کارتهای هوشمند سوخت پیش بینی شده است.


به گزارش ما به نقل از فارس،‌ این در حالی است که بر اساس مصوبه ماه گذشته ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت، از مرداد ماه 20 درصد به سهمیه تاکسی‌های همه شهرهای استانهای خوزستان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان و بوشهر و همچنین 20 درصد به سهمیه تاکسی‌های درون شهری شهر تهران افزوده شد ولی تاکسی‌های شهری بقیه شهرها همان سهمیه قبلی را گرفتند.


در عین حال از مردادماه سهمیه همه تاکسی‌های بین‌شهری نیز افزایش یافت به گونه‌ای که 500 لیتر سهمیه‌ گاز‌سوزها به 600 و 750 لیتر سهمیه تاکسی‌های بین‌شهری بنزینی به 900 لیتر افزایش یافت و این سهمیه در شهریور نیز تکرار خواهد شد.


همچنین میزان افزایش سهمیه تاکسی‌های درون‌شهری در شهرها و استانهای اعلام شده در خودروهای دوگانه‌سوز از 300 به 360 و در خودروهای بنزین‌سوز از 500 به 600 لیتر اعلام شد.


این درحالی است که آژانس‌ها و مسافربرها کماکان سهمیه قبلی 300 لیتری خود را دریافت خواهند کرد.


همچنین قرار شد برای حمل و نقل بار و مسافر روستایی وزارت کشور و وزارت راه آمار خودروهای فعال با سهمیه عادی را شناسایی و ساماندهی کنند تا سهمیه مسافربرهای شخصی برای آنها لحاظ شود. وزارت راه مسئول حمل و نقل روستایی است که با کمک بخشداری‌های وزارت کشور برای شناسایی و ساماندهی آنها عمل خواهند کرد.


20 هزار کامیون دیزلی دولتی که سهمیه شخصی می‌گرفتند، تغییر وضعیت داده و از ماه گذشته سهمیه دولتی یعنی قیمت آزاد برای آنها استفاده شد و سهمیه همه خودروهای دولتی و عمومی که تاکنون به هر دلیل تغییر نکرده بود حذف شد و از این به بعد باید از بنزین آزاد استفاده کنند.


با تصمیم ستاد هدفمندی یارانه ها سهمیه بنزین موتورسیکلتها همچون ماه گذشته تثبیت شده است و بر این اساس برای دومین ماه فصل تابستان 25 لیتر بنزین با قیمت نیمه یارانه ای 400 تومان به موتورسیکلتها اختصاص پیدا می کند.


در شهریورماه امسال 500 لیتر سهمیه بنزین با نرخ آزاد 700 تومانی برای خودروهای شخصی پیش بینی شده است و سهمیه بنزین آزاد خودروهای شخصی در صورت اتمام سهمیه بنزین نیمه یارانه‌ای 400 تومانی خودروها از طریق کارت هوشمند سوخت خودرو قابل برداشت است.تاريخ : دوشنبه ۳۱ امرداد ۱۳٩٠ | ٥:٠۳ ‎ب.ظ | نویسنده : حسام ساعد | نظرات ()
  • آنکولوژی
  • قالب بلاگ اسکای