رئیس اورژانس و کلینیک جراحی پارس جنوبی گفت: کادر درمانی پلی‌کلینیک منطقه ویژه پارس جنوبی موفق شد با انجام احیای قلبی ریوی، جان یک بیمار دچار ایست کامل قلبی را از مرگ حتمی نجات دهد.


 وی افزود: غروب روز سه‌شنبه 24 مرداد، بیمار 39 ساله با مشکل درد قفسه سینه و تنگی نفس به درمانگاه منطقه ویژه مراجعه کرد؛ بلافاصله اقدامات تشخیصی و درمانی بر روی وی انجام شد و تشخیص سکته ناقص قلبی اعلام شد.


رئیس اورژانس و کلینیک جراحی پارس جنوبی ادامه داد: عملیات فوری درمانی اولیه بر روی بیمار انجام و برای بستری در بخش CCU به بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان اعزام شد؛ اما متاسفانه در حین انتقال، بیمار بی‌هوش و دچار ایست کامل قلبی تنفسی شد.


برکتی گفت: ناچار بیمار را به سرعت به اورژانس منطقه ویژه برگشت دادیم تا اقدامات احیاء قلبی‌ریوی با شتاب ‌روی وی انجام شود.


وی با بیان اینکه بیمار هیچ‌گونه علائم حیاتی نداشت، تصریح کرد: سرانجام تلاش‌های بی‌وقفه کادر درمانی به مدت 45 دقیقه نتیجه داد و اولین ضربان‌های قلب روی دستگاه مانیتور ظاهر شد؛ ریتم قلبی منظم و تنفس بیمار برقرار شد و به زندگی بازگشت.


رئیس اورژانس و کلینیک جراحی پارس یادآور شد: پس از اطمینان به بهبودی حال بیماری، وی برای ادامه درمان به همراهی تیم محافظ پزشکی به بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان به منظور بستری در ICU منتقل شد.


برکتی بیان داشت: بیمار پس از سه روز به هوش آمد و در نهایت این بیمار امروز با حال عمومی خوب مرخص شد.


وی یادآور شد: این رویداد درمانی با توجه به محل وقوع حادثه و فاصله مدت زمان سپری شده تا رساندن بیمار به تخت احیاء و بیمارستان مجهز، بی‌سابقه است.
 تاريخ : دوشنبه ۳۱ امرداد ۱۳٩٠ | ٥:٢٢ ‎ب.ظ | نویسنده : حسام ساعد | نظرات ()
  • آنکولوژی
  • قالب بلاگ اسکای