شرکت "اچ. پی" که بزرگترین تولیدکننده رایانه در دنیا است اعلام کرد که آماده است تا از بازار تولید رایانه های شخصی خارج شود. 

شرکت "اچ. پی" (هیولت- پاکارد) که در سال 1935 تاسیس شد درحال حاضر بزرگترین تولیدکننده رایانه در دنیا است. 

با این وجود، این شرکت اعلام کرده است که قصد دارد بخش تولید رایانه های شخصی خود را متوقف و بر روی بخشهای دیگری تمرکز کند. 


کی از برنامه های جدید "اچ. پی" خرید شرکت Autonomy است. هیولت- پاکارد قصد دارد این شرکت انگلیسی تولیدکننده نرم افزار را به قیمت حدود 10 میلیارد دلار خریداری کند. 

"لئو آپوتکر"، رئیس هیئت مدیره "اچ. پی"، ضمن اعلام خبر خروج این شرکت از بخش رایانه های شخصی اظهار داشت که علیرغم درآمد 120 میلیارد دلاری این شرکت از بخش رایانه ها، سود بخش تولید رایانه ها نسبتاً پایین است و به همین علت "هیولت- پاکارد" قصد دارد به صورت تخصصی در توسعه نرم افزار و سرویسهای برپایه "ابرهای محاسباتی" شرکت کند. 

همچنین، "اچ. پی" با این تصمیم جدید در تلاش است تا از بخش تولید رایانه های رومیزی و قابل حمل وارد بخش تولید تبلتها شود. به اعتقاد این شرکت، بخش رایانه های شخصی رو به زوال رفته است. 

پس از اعلام خبر شوکه کننده این خروج، سهام این شرکت در بورس وال استریت به حالت تعلیق در آمد و پس از بازگشایی دوباره، با 5.7 درصد کاهش عرضه شد. 

در حقیقت به نظر می رسد که سهامداران بورس وال استریت موفق به درک این تصمیم جدید نشده اند. درحقیقت، "اچ. پی" بزرگترین تولید کننده جهانی رایانه های شخصی است و سود خالص این شرکت در سه ماهه سوم 2011 با یک افزایش 9 درصدی نسبت به سال قبل به 1.9 میلیارد دلار رسید.تاريخ : دوشنبه ۳۱ امرداد ۱۳٩٠ | ٥:٤٧ ‎ب.ظ | نویسنده : حسام ساعد | نظرات ()
  • آنکولوژی
  • قالب بلاگ اسکای