برنامه نود این هفته به بررسی دیرهنگام بحث جنجالی و سوال برانگیز سقف قرارداد اختصاص داشت.

 عادل فردوسی پور در این هفته علاوه بر بررسی و مباحث کارشناسی مسابقات هفته چهارم، سوژه اصلی برنامه را موضوع سقف قرارداد قرار داده بود.

فردوسی پور که در اولین برنامه نود نوید داده بود که در برنامه ای به طور کامل به بحث و تبادل نظر در خصوص موضوع جنجالی بحث قرارداد خواهد پرداخت، از عزیز محمدی رییس سازمان لیگ فوتبال و بیژن ذوالفقارنسب به عنوان میهمان برنامه دعوت کرده بود.


یش از اینکه میزگرد برنامه آغاز شود، کاملا مشخص بودکه فردوسی پور نیز موضعی کاملا مخالف در این باره خواهد داشت زیرا وی بارها به مخالفتش با این قانون اشاره کرده بود . 

چینش افراد مورد مصاحبه نیز به گونه ا ی بود که همه از مخالفان قانون سقف قرارداد بودند و هیچ فرد موافقی مورد سوال و جواب قرار نگرفته بود.

در ابتدای گفتگو عزیز محمدی که با مدارک زیادی در استودیو نود حاضر شده بود، با اشاره به مهلت زمانی کوتاهی که کنفدراسیون فوتبال آسیا به باشگاه‌های لیگ برتری ایران داده است تا مقدمات حرفه‌ای شدن را انجام دهند، از باشگاه‌ها خواست هر چه سریع‌تر شرایط لازم را ایجاد و از مشکلات احتمالی جلوگیری کنند.

عزیز محمدی همچنین برای اینکه از زیر بار انتقادات رهایی پیدا کند، مدعی شد سازمان لیگ به درخواست باشگاه‌های لیگ برتری قانون سقف را تصویب کرده و اگر دو سوم باشگاه‌ها خواهان لغو این قانون باشند، هیات رییسه فدراسیون این مساله را بررسی می‌کند، ضمن این که باشگاه‌ها اگر خصوصی باشند و درآمدشان را از طریق فوتبال کسب کنند می‌توانند هر چقدر که می‌خواهند خرج کنند.
 

در ادامه هم بیژن ذوالفقار نسب در مقام مخالف نسبت به این قانون اعتراضات زیادی انجام داد و به خصوص اینکه فردوسی پور را نیز موافق صحبت هایش می دید، آزادی عمل بیشتری پیداکرده بود .

 در حین پخش میزگرد نود نیز، صحبت های برخی از کارشناسان و بازیکنان و مربیان فوتبال پخش شد که همگی مخالف سرسخت قانون سقف قرارداد بودند و به شدت مخالفت خود را با این قانون عنوان کردند. 

سوال پیامکی برنامه نود شب گذشته نیز به بحث قانون سقف قرارداد مربوط بود. در این برنامه پرسیده شده بود آیا فکر می‌کنید قانون سقف قرارداد توسط باشگاه ها رعایت شده است یا خیر؟ که در پایان از بین بیش از دو میلیون و 500 هزار شرکت کننده 91 درصد اعلام کردند قانون رعایت نشده است و تنها 9 درصد معتقد بودند قانون به درستی اجرا شده است تا به این ترتیب نظر فردوسی پور تمام و کمال رعایت شود.تاريخ : سه‌شنبه ۱ شهریور ۱۳٩٠ | ٢:۳٦ ‎ب.ظ | نویسنده : حسام ساعد | نظرات ()
  • آنکولوژی
  • قالب بلاگ اسکای