نماینده اردل و فارسان در جلسه علنی دیروز نسبت به عدم تمکین احمدی‌نژاد به قانون و کار کارشناسی در مورد نحوه انتقال آب استان چهار محال و بختیاری اعتراض کرد. 
 

نورالله حیدری نماینده اردل و فارسان در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح دیروز(چهارشنبه) با استناد به جزء 4 ماده 194 آئین‌نامه داخلی مجلس، به بیان تذکری آئین‌نامه‌ای پرداخت و اظهار داشت: در حال حاضر بیش از سه ماه است که سؤال بنده از وزیر نیرو به کمیسیون کشاوزی ارجاع شده است.

محمدرضا باهنر نائب رئیس اول مجلس که در غیاب لاریجانی ریاست جلسه را به عهده داشت، خطاب به وی گفت: بنده اجازه نمی‌دهم که شما این تذکر را در صحن علنی مطرح کنید.


وی همچنین گفت: تذکر شما مربوط به دستور نیست و من تریبون و میکروفون شما را قطع نمی‌کنم و بی‌احترامی نمی‌کنم اما از شما می‌خواهم سخنی نگویید و این تذکر را مطرح نکنید.

حیدری هم به باهنر گفت: ‌ما 4 نماینده در مجلس تحصن می‌کنیم.

پس از عدم اجازه باهنر به حیدری برای بیان تذکرش وی از صندلی‌ خود بلند شد و پلاکاردی که روی آن نوشته شده بود "ما نمایندگان استان چهار محال بختیاری در اعتراض به عدم تمکین رئیس‌‌جمهور به قانون و کار کارشناسی در مورد نحوه انتقال آب استان، ناگزیریم در مجلس تحصن کنیم" را روی دست گرفت.

تعدادی از نمایندگان از جمله سید‌حسین نقوی نماینده ورامین، عماد حسینی نماینده قروه و عسکر جلالیان نماینده دیر و کنگان در اطراف نورالله حیدری جمع شده بودند.

پس از این اقدام نورالله حیدری، ‌باهنر به وی گفت: جای پلاکارد در صحن علنی مجلس نیست و در بیرون مجلس آدرس و تابلو داریم.

وی افزود: نظم جلسه را به هم نریزید چرا‌که مجبور می‌شویم طبق آئین‌نامه عمل کنیم.
 تاريخ : پنجشنبه ۳ شهریور ۱۳٩٠ | ٤:۱٩ ‎ب.ظ | نویسنده : حسام ساعد | نظرات ()
  • آنکولوژی
  • قالب بلاگ اسکای