عادل فردوسی پور برای اینکه شائبه درآمد میلیاردی خود از برنامه نود را تکذیب کند، بخشی از برنامه این هفته را به حساب و کتاب کردن دخل و خرج برنامه گذاشت.


بعد از اینکه عادل فردوسی پور با عبارات مختلف مخالفت خود را با قانون سقف قرارداد اعلام کرد، برخی رسانه ها سعی کردند ابهاماتی را در مورد درآمد فردوسی پور به راه بیندازند تا نشان دهند که مجری برنامه نود که با قانون سقف قرارداد و درآمدهای میلیاردی بازیکنان فوتبال مخالف است، خود از راه ساخت یک برنامه درباره فوتبال چنین درآمدی کسب کرده است.

در همین راستا یکی از سایت ها در خبری جنجالی اعلام کرد که فردوسی پور سالانه حدود یک میلیارد تومان از برنامه نود درآمد دارد. در ادامه نیز چند روزنامه این خبر را منتشر کردند تا جو بدی بر علیه مجری برنامه نود را بیفتد.

اما فردوسی پور این بار نیز مثل همیشه از تریبون صدا و سیما برای خراب کردن مخالفانش استفاده کرد، به خصوص که این بار روزنامه وطن امروز که مدتی قبل با فردوسی پور مشکل پیدا کرده بود، نیز این خبر را چاپکرده بود.

فردوسی پور در ابتدای ورود به این بحث با نشان دادن بریده روزنامه که خبردرآمد میلیاردی وی را منشتر کرده بود، با پخش یک سری آمار و ارقام جواب این صحبت ها را داد.

وی با بیان اینکه ما هر چه برنامه بسازیم تنها برای 120 دقیقه اش پول می گیریم و البته 62 هزار تومان برای هر دقیقه می گیریم که این مطلب نوشته 60 هزار تومان و کم نوشتند اما مجموع برنامه سال 89 ما بر اساس این 62 هزار تومان می شود 258 میلیون تومان.، جدولی از هزینه ها شامل حقوق 15 میلیونی کارمندان ، هزینه ساخت برنامه ، هزینه ساخت دکور ، هزینه سفر به شهرستان ها و... را نشان داد.

البته وی از اینکه خودش هم حقوقی حدود یک و نیم میلیون تومان در ماه درآمد دارد سخن گفت و حسابی هم از مدیران سیما برای حمایت از این برنامه تشکر کرد اما جالب ترین بخش برنامه به جایی برمی گشت که فردوسی پور با خنده گفت بچه ها می گفتند می شود برای مان گلریزان بگذارند. به قرآن من رویم نمی شود بگویم فیلمبردار مان چقدر می گیرد.

برنامه نود این هفته اختصاص به پخش مسابقات هفته پنجم لیگ برتر داشت و جواد کاظمیان نیز که با زدن سه گل باعث خورج تیم پرسپولیس از بحران شده بود، میهمان برنامه شب گذشته بود و دقایق طولانی راجع به موضوعات مختلفی با مجری برنامه گفتگو کرد.

یکی  دیگر از بخش های برنامه نود نیز مطابق معمول همیشه به مخالفت فردوسی پور با قانون های فدراسیون اختصاص داشت. فردوسی پور با پیش کشیدن بحث ممانعت از فعالیت مربیان بالای 65سال، در گفتگوی تلفنی با علی کفاشیان رییس فدراسیون فوتبال این قانون را به صراحت به سخره گرفت و خواستار تجدید نظر در این قانون شد.



تاريخ : سه‌شنبه ۸ شهریور ۱۳٩٠ | ٢:۳۱ ‎ب.ظ | نویسنده : حسام ساعد | نظرات ()
  • آنکولوژی
  • قالب بلاگ اسکای