جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت: براساس ابلاغیه مقام معظم رهبری به مناسبت عید فطر سه ماه اضافه‌خدمت سربازانی که 1 شهریور‌ماه 90 به خدمت اعزام شده‌اند و در پرونده خود فرار یا دستگیری ندارند بخشیده شد.


سردار ابراهیم کریمی در نشست خبری با خبرنگاران صبح امروز گفت: این تعداد از مشمولان معافیت یک سوم کل نیروها را شامل می‌شود.

وی ادامه داد: کسانی که به دلیل دستگیری مشمول شش‌ماه اضافه خدمت شده‌اند از این معافیت بهره نخواهند برد.

کریمی بیان داشت: ما در سال 90 براساس دستورالعمل محدودیت‌های بسیاری را برای مشمولان غایب لحاظ کرده‌ایم که از جمله آنها می‌توان به عدم صدور گواهی‌نامه، عدم توانایی در کسب تسهیلات بانکی، به نام زدن سند و غیره اشاره کرد.

جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا ادامه داد: براساس دستورالعمل صادر شده برای کسانی که همچنان غایب محسوب می‌شوند برای اولین بار برگه اخطار قرمز‌رنگی صادر می‌شود که آنها را مشمول سه ماه اضافه خدمت می‌کند در مرحله بعدی اگر افراد خود را معرفی نکند مأموران کلانتران اقدام به جلب آنها خواهد کرد و نهایتاً 6 ماه اضافه خدمت خواهند شد.

وی بیان کرد: اطلاعات افراد غایب به تمام مراکز پلیس تخصصی ارسال می‌شود تا کلانتری‌ها پیگیر علت غیبت افراد شوند. در صورتی که غیبت آنها موجه نباشد افراد دستگیر و اعزام به خدمت خواهند شد. با ورود کلانتری‌ها به این موضوع روند پیگیری وضعیت مشمولان غایب افزایش خواهد یافت.

سردار کریمی با اشاره به شناسایی و انهدام 8 باند جعل و دستگیری 80 نفر از کسانی که از کارت جعلی بهره برده‌بودند گفت: از سال گذشته کارت‌های معافیت خدمت به صورت هوشمند صادر می‌شوند و از اول تیرماه سال جاری نیز کارت‌های پایان خدمت چنین ویژگی‌ را پیدا کردند لذا هر گونه جعل در این بخش در زمینه صدور کارت از بین رفته است و عملا با این اقدام جعل به صفر رسیده است.

وی تأکید کرد: اما باید به این نکته توجه کرد که فرار از قانون در روند صدور کارت صورت می‌گیرد چرا که برخی از افراد با ارائه مدارک تقلبی و یا معرفی فرد دیگر به مراکز پزشکی اقدام به سند‌سازی می‌کنند.

جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا به ضرورت‌های ساماندهی مراجعات به مراکز نظام وظیفه اشاره کرد و گفت: روزانه 8 هزار نفر به مراکز نظام وظیفه مراجعه می‌کنند که این حجم بالایی از کار را به وجود می‌آورد ما در سال 90 به دنبال پاسخگویی غیرحضوری هستیم که در همین راستا با تقویت سایت نظام وظیفه و راه‌اندازی تلفن گویا 09680 به صورت 24 ساعته جوابگوی مردم هستیم.

سردار کریمی به شرایط معافیت تحصیلی سال 90 نیز اشاره کرد و گفت: همه نفراتی که در دانشگاه ها قبول شده اند می توانند به دانشگاهی که آنها را پذیرفته است مراجعه کنند و با دریافت برگه معرفی نامه به مراکز پلیس +10 مراجعه کنند تا برای آنها برگه معافیت موقت صادر شود. این فرایند طی 24 ساعت صورت خواهد گرفت و کارت های معافیت قطعی برای دانشگاه ها صادر خواهد شد.

وی در پایان افزود: ما افزایش حقوق سربازان را در نظر داریم که کف آن 80 هزار تومان است اما همچنان منتظر ابلاغ دولت هستیم.تاريخ : یکشنبه ۱۳ شهریور ۱۳٩٠ | ۱٠:۳٩ ‎ب.ظ | نویسنده : حسام ساعد | نظرات ()
  • آنکولوژی
  • قالب بلاگ اسکای