وزیر راه و شهرسازی گفت:‌ افزایش 25 درصدی نرخ بلیت هواپیماهایی که با عمر کمتر از پنج سال قرار است خریداری شود، صادر شده است.


 علی نیکزاد دیروز در حاشیه سفر به اردبیل اظهار داشت: ما هیچگونه افزایش قیمت جدید را در بلیت هواپیما تا پایان سال اعمال نمی‌کنیم مگر برای هواپیماهایی که قرار است با عمر  کمتر از پنج سال به کشورمان وارد شوند.
وی در ادامه هرگونه ارتباط افزایش قیمت بلیط هواپیما را با افزایش ارائه خدمات نادرست اعلام کرد و گفت: عده‌ای از روی ناآگاهی این حرف را به میان آوردند در حالی که قرار نبوده با افزایش قیمت بلیت هواپیما خدمات شرکت‌های هواپیمایی نیز افزایش پیدا کند.
این مسئول افزایش سالانه را مطابق با افزایش قیمت سوخت هواپیما و تورم موجود اعلام کرد و ابراز داشت: وقتی قیمت سوخت هواپیما از 100 تومان به 400 تومان افزایش می‌یابد ما مجبور هستیم که این افزایش نرخ را اعمال کنیم.

نیکزاد در پاسخ به سؤالی در مورد جریمه شرکت‌هایی که پرواز آنها با تاخیر انجام می‌شود، بیان داشت: ‌سعی می‌کنیم شرکت‌های هواپیمایی را بر اساس فعالیت‌هایشان ساماندهی و درجه‌بندی کنیم تا اگر موارد تخلفی مشاهده شد برخورد شود.
وزیر راه و شهرسازی در مورد راه‌آهن اردبیل نیز گفت:‌ پروژه راه‌آهن اردبیل در قطعه با تمام قوا در حال فعالیت است و ما تلاش می‌کنیم راه‌آهن اردبیل ـ میانه را به پارس‌آباد نیز وصل کنیم.
این مسئول از تلاش برای اخذ ماده 215 این پروژه خبر داد و بیان داشت: این پروژه بعد از اتمام راه اصلی اردبیل ـ سرچم به سرعت اجرایی و تکمیل می‌شود.
نیکزاد ادامه داد: امسال مقرر شده تمام راه‌های روستایی بالای 50 خانوار با همکاری ادارات راه و ترابری استان‌ها زیرسازی و آسفالت شود.
وی خاطرنشان کرد:‌ در این زمینه تامین هزینه زیرسازی بر عهده استانداری‌ها و آسفالت بر عهده وزارت راه و شهرسازی است.
وزیر راه از آماده افتتاح بودن راه اصلی اردبیل ـ سرچم تا یک ماه آینده خبر داد و اظهار داشت: با حضور رئیس جمهور راه اصلی اردبیل ـ سرچم و بیش از 2500 واحد مسکن مهر افتتاح می‌شود.

*پایان امسال یک میلیون و 200 هزار واحد مسکن مهر افتتاح می‌شود
وزیر راه و شهرسازی بیان داشت: تا پایان امسال یک میلیون و 200 هزار واحد مسکن مهر در کشور به بهره‌برداری می‌رسد.

نیکزاد اعلام کر: از این تعداد 800 هزار واحد شهری و 400 هزار واحد روستایی است.
وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه در حال حاضر 2 میلیون و 600 واحد مسکن مهر در کشور در حال احداث است، افزود:‌800 هزار واحد از این تعداد روستایی و یک میلیون و 800 هزار واحد شهری است.
این مسئول ابراز داشت: ‌در استان اردبیل نیز در دو سال اخیر 62 هزار واحد احداث شده و یا در حال احداث است.
این مسئول افزود:‌ در روستاها برای احداث مسکن 10 میلیون تومان وام به صورت سفته زنجیره‌ای قرض‌الحسنه پرداخت می‌شود و در شهرها نیز در پرداخت وام 22 میلیون تومان هیچ مشکلی وجود ندارد.
وی در مورد ادامه روند مسکن مهر نیز بیان داشت: با تاکید رئیس جمهور تا زمانی که تمام واجدان شرایط دارای سرپناه و مسکن مناسب نشده‌اند طرح مسکن مهر و سیاست واگذاری واحد‌های مسکونی ادامه پیدا می‌کند.
نیکزاد تصریح کرد: تمام برنامه‌ریزی‌های ما تا سال 92 برای احداث مسکن مهر به صورت تعاونی‌ساز، انبوه‌ساز، خود مالکان و توافق سه جانبه پا برجاست و ما به تعهدات خود عمل می‌کنیم.
وزیر راه و شهرسازی در مورد پیشنهاد اخیر رئیس جمهور در مورد ساخت واحد‌های مسکونی ویلایی نیز اظهار داشت: ما این طرح رئیس جمهور را در حال بررسی هستیم که نتایج آن را به سرعت به مقام عالی اعلام می‌کنیم.تاريخ : جمعه ٢٥ شهریور ۱۳٩٠ | ٢:٤٩ ‎ق.ظ | نویسنده : حسام ساعد | نظرات ()
  • آنکولوژی
  • قالب بلاگ اسکای