حرکت ناشایست و به دور از اخلاق دو بازیکن پرسپولیس ( شیث رضایی و محمد نصرتی) بازتاب بسیار گسترده ای در رسانه های ورزشی و غیر ورزشی جهان داشت .

در زیر تنها به نمونه ای از این بازتاب ها که متاسفانه چهره ای ناشایست از ورزش کشورمان در جهان ترسیم کرده است اشاره می شود : 
 
 زوددویچه سایتونگ آلمان : این روزنامه یک روز پس از دیدار تیم‌های داماش گیلان و پرسپولیس تهران نوشت محمد نصرتی و شیث رضایی، پس از گلزنی تیم‌شان در جدال با این تیم شهررشت مرتکب رفتار‌های غیراخلاقی شدند که باعث محرومیت آن‌ها شد.ضمن آنکه 15 درصد از حقوق‌شان نیز توسط پرسپولیس کسر خواهد شد.این روزنامه از قول سخنگوی پرسپولیس نوشت که نصرتی 11 سال در تیم ملی حضور داشته اما این موضوع بخاطر شکست حرمت‌ها، تاثیری ندارد.این نشریه پرتیراژ در گزارش خود عنوان کرد که میلیون‌ها بیننده این بازی که در آن پرسپولیس برنده شد، را به صورت زنده تماشا کردند و دو بازیکن دارای سابقه در تیم ملی ایران چنین حرکات زننده‌ای مرتکب شدند.فرانس‌پرس: خبرگزاری فرانس پرس یک روز پس از بازی تیم‌های پرسپولیس و داماش گیلان به حواشی ناراحت کننده این بازی که توسط محمد نصرتی و شیث رضایی بوجود آمد، پرداخت.این رسانه نوشت فدراسیون فوتبال ایران برای این دو مدافع به خاطر رفتار غیر اخلاقی درحین بازی با حریف شمالی محرومیت تا اطلاع ثانوی در نظر گرفته است.

این منبع فرانسوی سپس به ذکر علت این محرومیت پرداخت و عنوان کرد ماجرا ازبازی روز شنبه در لیگ برتر ایران آغاز شد که پس از شادی ناشی از گل، این دوبازیکن رفتارهای زننده داشتند.حرکاتی که از چشم میلیون‌ها ایرانی به خاطر پخش تلویزیونی دور نماند.این خبرگزاری سپس به ذکر اظهارات اسماعیل حسن زاده از فدراسیون فوتبال ایران پرداخت که در مصاحبه‌ای تلویزیونی از محرومیت این دو بازیکن خبر داد.باشگاه پرسپولیس نیز به عنوان یک تیم پرطرفدار و تحت حمایت دولت باید بابت هر یک 40 هزار دلار جریمه پرداخت کند.
 
 آس اسپانیا :  سایت رسمی وابسته به روزنامه آس اسپانیا گزارشی از بازی پرسپولیس و داماش گیلان را در صفحه اصلی خود منعکس و خبر مربوط به حرکت زشت دو بازیکن پرسپولیس را در یکی از مهمترین بخش‌های سایت خود حک کرده است.در این گزارش و با توجه به ادبیات منحصر به فرد روزنامه‌های اسپانیایی، نویسنده بدون هیچ اغماضی به تشریح وقایع دیدار پرسپولیس و داماش پرداخته است.

اصل این گزارش در سایت آس اسپانیا به نقل از خبرگزاری ملی اسپانیا(افه)منعکس و در این گزارش منبع اصلی نویسنده تصاویری ضبط شده از شبکه بین المللی جام جم ذکر شده است.نام نصرتی و رضایی در این گزارش ذکر شده و نویسنده اسپانیایی این متن نیز درباره حرکت زشت دو بازیکن اظهار تاسف کرده است.در پایان این گزارش آمده است:با توجه به شرایطی که در کشورهای مسلمان و به خصوص شیعه، وجود دارد این حرکت ناشایست وجهه به مراتب بدتری خواهد داشت.

خبرگزاری نیوز اتریش : این خبرگزاری حرکت بازیکنان پرسپولیس در بازی مقابل داماش گیلان را حماقت توصیف کرد.   محمد نصرتی و شیث رضایی به زننده‌ترین شکل ممکن پس از گلزنی تیم خود در دیدار روز شنبه با داماش گیلان، رفتار کردند. حماقت این دو باعث رنجش ایرانیان شد.
این سایت افزود: حرکات زشت این دو بازیکن با سابقه تیم ملی به زعم خود، تنها شوخی عنوان شد اما این امر منجر به محرومیت‌های مثل عدم حضور در اماکن ورزشی تا اطلاع ثانوی، کسر ۱۵ درصدی قرارداد و ... شد. سایت نیوز از این رفتار به عنوان رسوایی در نظر ایرانیان یاده کرده است.

 روزنامه ABC اسپانیا: این روزنامه در گزارشی از بازی دو تیم پرسپولیس تهران و داماش گیلان نوشت: دو بازیکن تیم فوتبال پرسپولیس تهران به خاطر شادی غیر طبیعی خود پس از گلزنی تا اطلاع ثانوی از سوی کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ایران محروم شدند.  محمد نصرتی و شیث رضایی پس از به گل رسیدن تیمشان در گیلان شادی غیرطبیعی و جنجالی داشتند که باعث شد فدراسیون فوتبال ایران و رسانه‌های ورزشی این کشور به شدت با این مسئله برخورد کنند. این روزنامه از نصرتی به عنوان ملی‌پوش کلیدی ایران در جام جهانی 2006 آلمان یاد کرده و نوشته است: او به خاطر حرکتی که زشت و غیراخلاقی توصیف شده تا اطلاع ثانوی محروم شده است. در ادامه این گزارش آمده است: این دو بازیکن عضو تیمی هستند که یکی از پرطرفدارترین تیم‌های باشگاهی ایران و از پر طرفدارترین تیم‌های آسیا است.

شیکاگو تریبون:  روزنامه شیکاگو تریبون آمریکا نیز عنوان کرد که محمد نصرتی و شیث رضایی دو بازیکن تیم سرخ‌پوشان پایتخت که سابقه حضور در تیم ملی ایران را دارند، در بازی روز شنبه با داماش گیلان به خاطر شادی غیراخلاقی پس از به ثمر رسیدن گل دچار محرومیت شدند. این روزنامه با قرار دادن فیلم این بازی در پایگاه اینترنتی خود افزود در دیداری که به صورت زنده از تلویزیون پخش شد، این دو بازیکن حرکاتی زشت مرتکب شدند که به زعم خویش عمدی در آن نبوده و جنبه شوخی داشته است. رفتاری که باعث ناراحتی و خشم فوتبال‌دوستان ایرانی شده است. روزنامه آمریکایی از کسر ۱۵ درصدی حقوق این دو بازیکن محروم و اخراج محمود خوردبین، سرپرست قدیمی سرخ‌پوشان به عنوان عواقب این رفتار یاد کرد.
  
ای اس پی ان : این سایت در گزارشی  به طور دقیق حرکات نصرتی و شیث رضایی را تشریح کرده است. بر اساس گزارش این سایت نصرتی و رضایی می گویند که قصد چنین کاری را نداشته اند. تلویزیون ایران اعلام کرد که این دو تا اطلاع ثانوی از ورود به اماکن ورزشی محروم شده اند. ای اس پی ان در ادامه می نویسد : بازی پرسپولیس با تیم داماش به صورت زنده در تلویزیون ایران برای میلیون ها بیننده در حال پخش بود.

سایت گدر نوشت: اقدامات خلاف در فوتبال بار دیگر خبر ساز شد. اما این بار مسئولین به سرعت به آن واکنش نشان دادند. محمد نصرتی مدافع تیم پرسپولیس به دلیل اقدام به شدت زشت خود، به صورت موقت محروم شده است. گدر می نویسد: در آمریکا، چک زدن به پشت یک دیگر توسط ورزشکاران مرسوم است، اما دیگر نه اینطور جنسی!جالب تر اینکه شیث رضایی پس از گل دوم پرسپولیس، اقدام نصرتی را اینبار روی خود او تکرار کرد! این دو به دلیل خوشحالی و جشن غیر اخلاقی تنبیه شده اند. این سایت در پایان نوشت: باز حداقل خوب است که دولت به تعهداتش برای پایان دادن به این نوع رفتارها در زمین بازی متعهد است.

یاهو اسپرت: دو فوتبالیست ایرانی پس از اقدام غیراخلاقی خود در بازی با داماش گیلان، از ورود به اماکن ورزشی محروم شدند. یاهو می افزاید: با مشاهده تصاویر گل اول بازی، می توان فهمید که شیث رضایی خواستار اقدام زشت نصرتی نبوده است.به نظر می اید که این فرد خواستار "نیشگون" گرفتن بوده است که به اشتباه کاری دیگر را کرده است.

مارکا: روزنامه مارکا چاپ مادرید حرکت ناشایست دو بازیکن تیم فوتبال پرسپولیس تهران را بازتاب داد. روزنامه پرخواننده مارکا چاپ پایتخت اسپانیا با انعکاس تصاویر مربوط به خوشحالی ناپسند بازیکنان پرسپولیس تهران مقابل داماش و انتشار فیلم این لحظات تاسف برانگیز که بازتاب آن در رسانه های اروپایی اتفاق تلخی برای فوتبال ایران محسوب می‌شود، نوشت: دو بازیکن پرسپولیس تا اطلاع ثانوی محروم شدند. روزنامه مارکا برخلاف آس اسپانیا به تحلیل شخصی نپرداخته و به نقل از گوینده صدا و سیما شبکه بین المللی جام جم و گزارش منتشر شده در خبرگزاری افه اسپانیا آورده است: دو بازیکن ایرانی تیم پرسپولیس به خاطر حرکتی که گوینده صدا و سیمای ایران آن را نامناسب و بی‌ادبانه و غیر اخلاقی توصیف کرده، تا اطلاع ثانوی محروم هستند.

فاکس‌نیوز: سایت این شبکه خبری آمریکایی نوشت که   دو بازیکن خاطی تیم فوتبال پرسپولیس حق ورود به هیچ محیط ورزشی را ندارند. شبکه فاکس نیوز یک روز پس از بازی تیم‌های داماش گیلان و پرسپولیس تهران به ذکر اتفاقات و حواشی این بازی پرداخت. این منبع در گزارش مکتوب خود عنوان کرد محمد نصرتی و شیث رضایی، دو بازیکن پرسابقه و ملی پوش سرخ‌پوشان تهرانی حق ورود به هیچ محیط ورزشی را ندارند. علت این امر به خاطر رفتار زشت و زننده در حین بازی روز شنبه توسط این دو گزارش شده است. فاکس نیوز افزود: این دو بازیکن در شرایطی که بازیکنان پرسپولیس در جریان بازی و پس از به ثمر رسیدن هر گل در برد ۳ بر ۲ خوشحالی می‌کردند، رفتارهای زشتی را مرتکب شدند که از دید دوربین‌های تلویزیونی دور نماند.
  تاريخ : جمعه ٢٠ آبان ۱۳٩٠ | ۱٢:٢۸ ‎ق.ظ | نویسنده : حسام ساعد | نظرات ()
  • آنکولوژی
  • قالب بلاگ اسکای