بزرگ‌ترین میلیاردر جهان یک مکزیکی است

 

بزرگ‌ترین میلیاردر جهان یک مکزیکی است فراسو نیوز: نشریه فوربس در گزارشی، «کارلوس اسلیم» از مکزیک را با 74 میلیارد دلار سرمایه و برای دومین سال پیاپی به عنوان بزرگ ترین میلیاردر جهان معرفی کرد.

به گزارش فراسو نیوز به نقل از فارس، این نشریه در تازه ترین شماره خود نوشت: افزایش قیمت نفت و فولاد در روسیه و برزیل و رشد اقتصادی چشمگیر چین و هند موجب افزایش تعداد میلیاردرهای بزرگ جهان شده است.فوربس در ادامه این گزارش افزود: هم اکنون بیش از ۷۹ میلیاردر بزرگ جهان در مسکو زندگی می کنند و پس از مسکو شهر نیویورک با ۵۸ میلیاردر قرار گرفته است. برای دومین سال پیاپی بزرگترین ثروتمند جهان از مکزیک یعنی «کارلوس اسلیم» درصدر فهرست ۱۲۰۹ نفری بزرگترین میلیاردرهای جهان قرار گرفته است.
میزان دارایی و سرمایه وی با ۵/۲۰ میلیارد دلار افزایش به بیش از ۷۴ میلیارد دلار رسیده است.براساس این گزارش تعداد میلیاردرهای بزرگ چینی با دو برابر افزایش به ۱۱۵ نفر رسیده است. تعداد میلیاردرهای بزرگ روسیه و برزیل نیز به ترتیب به بیش از ۱۰۱ و ۳۰ نفر رسیده است.
این برای نخستین بار است که کشورهایی غیر از آمریکا با تعداد میلیاردرهای بالاتر از۱۰۰ نفر روبرو شدند. تعداد میلیاردرهای بزرگ هندی نیز با ۶ نفر افزایش به ۵۵ نفر رسیده است. البته میانگین ثروت و دارایی میلیاردرهای هندی به ۵/۴ میلیارد دلار و چینی ها به ۵/۲ میلیارد دلار رسیده است.براساس گزارش فوربس افزایش قیمت جهانی کالاها تاثیر زیادی در افزایش تعداد میلیاردرهای بزرگ در کشورهای بریک داشته است. برزیل، روسیه، چین و هند نیمی از ۲۱۴ میلیاردر بزرگ جدید در فهرست فوربس را در اختیار دارند. این رقم سال گذشته ۹۷ نفر بوده است. در منطقه آسیا اقیانوسیه نیز بیش از ۱۰۵ میلیاردر جدید در این فهرست قرار گرفته اند.
براساس این گزارش بیل گیتس مالک و پایه گذار شرکت مایکروسافت با ۵۶ میلیارد دلار در جایگاه دوم فهرست قرار دارد. وارن بافت نیز با ۵۰ میلیارد دلار در جایگاه سوم است.فوربس افزود: اگر بیل گیتس تاکنون ۲۸ میلیارد دلار از دارایی و ثروت خود را به موسسات خیریه اهدا نکرده بود، اکنون بزرگترین ثروتمند جهان بود. براین اساس میزان کل دارایی و ثروت میلیاردرهای جهان با ۲۵ درصد رشد به بیش از ۵/۴ تریلیون دلار رسیده است. ۴۷ نفر از این فهرست خارج شده اند، ۴۲ نفر به این فهرست بازگشته اند و ۱۰ نفر نیز از این فهرست از دنیا رفته اند. تعداد زنان در این فهرست از ۸۹ به ۱۰۲ نفر افزایش یافته است.براساس این گزارش تعداد میلیاردرهای بزرگ آمریکایی نیز از ۴۰۳ به ۴۱۳ نفر رسیده اند.

 

/ 0 نظر / 7 بازدید