ابزار جدید گوشی‌های هوشمند برای کاهش ترافیک‌های خیابانی

ابزار جدیدی ساخته شده است که به طور میانگین می‌‌تواند شکل گرفتن ترافیک در خیابان‌ها را ۶ دقیقه به تاخیر بیاندازد و به میزان ۲۲ درصد مصرف سوخت در اتومبیل‌ها را کاهش دهد.شرکت خودروسازی ژاپنی هوندا از ساخت ابزار جدید مخصوص گوشی‌های هوشمند خبر داده است که به طور میانگین می‌‌توان شکل گرفتن ترافیک در خیابان‌ها را 6 دقیقه به تاخیر بیاندازد و به میزان 22 درصد مصرف سوخت در اتومبیل‌ها را کاهش دهد.
شرکت خودروسازی هوندا برای ساخت این ابزار موبایلی همکاری‌های گسترده‌ای را با محققان دانشگاه توکیو انجام داده است تا بتواند حجم ترافیک‌های خیابانی و مصرف سوخت خودروها را کاهش دهد.

این ابزار مخصوص گوشی‌های هوشمند بین سپتامبر 2012 تا فوریه 2013 در شهر جاکارتا مورد آزمایش قرار گرفته و در این دوره زمانی به طول کاملا موفق توانسته است میزان شتاب و کاهش سرعت در خودروها را بسنجد و به رانندگان اعلام کند که چه زمان باید سرعت اتومبیل خود را کاهش دهند.

مدل مفهومی این ابزار موبایلی بسیار ساده تعریف شده است. رانندگان معمولا سعی می‌کنند اتومبیل خود را نسبت به خودروی جلو در فاصله ایمن نگه دارند که این امر باعث می‌شود فاصله‌ای بین این خودرو و اتومبیل پشتی که قصد انجام کار مشابه را دارد، به‌وجود آید.

شرکت هوندا برای آنکه میزان کارآمدی این فناوری را بسنجد از دو خودروی مفهومی استفاده کرد که یکی از این خودروها به یک سیستم واحد مجهز شده بود و خودروی دیگر با یک سرور مبتنی بر فضای پردازش ابری در ارتباط بود. در این آزمایش ابزار مخصوص گوشی هوشمند به خودروی متصل به سرور به طور دقیق اعلام کرد چه زمان باید سرعت خود را کاهش دهد.

/ 0 نظر / 15 بازدید